Internetowe Targi Turystyczne
Uwaga! Serwis nie bierze odpowiedzialności za treść ofert. Ewentualne naruszenia regulaminu serwisu prosimy zgłaszać Administratorowi po przez stronę Kontakt

Szwajcaria Kaszubska

Dział: Inne


Data wstawienia:  2020-06-22 11:55:27
Data ważności:  2020-07-25

SZWAJCARIA KASZUBSKA Będomin-Wdzydze Kiszewskie-Kościerzyna-Kartuzy-Żukowo-Wieżyca-Szymbark- Chmielno- Pelplin TERMIN:27-29.07.2020r. PROGRAM: 1 dzień-Wyjazd godz.6.00.Przejazd do Pelplina- gdzie znajduje się jedna z największych katedr gotyckich w Polsce związana z zakonem cystersów- zwiedzanie. Następnie Wdzydze Kiszewskie z Parkiem Etnograficznym powstałym już pod koniec XIX w. Przejazd do Będomina- Muzeum Hymnu Narodowego, mieszczącym się w szlacheckim dworku, w którym urodził się Józef Wybicki . Kościerzyna-to jedyne miejsce w Europie, gdzie w jednej parafii znajdują się dwa sanktuaria maryjne. W Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin czcią otoczony jest XVII-wieczny obraz, będący kopią słynnego obrazu Matki Bożej Śnieżnej z rzymskiej Bazyliki Santa Maria Maggiore. W drugim kościerskim sanktuarium - Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej - przedmiotem kultu jest słynąca z łask XV-wieczna gotycka pieta. Obiadokolacja. Nocleg. 2 dzień- śniadanie. Spacer czarnym szlakiem turystycznym( spacer zajmuje 30 min. łagodne podejście) na Wieżycę - 329mnpm. Jest to najwyższe wzniesienie Szwajcarii Kaszubskiej z wieżą widokową( 35 m) im. Jana Pawła II. Przejazd do Szymbarku, gdzie w Centrum Edukacji i Promocji Regionu każdy znajdzie coś dla siebie :Najdłuższa Deska Świata, Dom Sybiraka, Bunkier TOW "Gryf Pomorski", Kaszubski Świat Bajek, czy Największy Koncertujący Fortepian Świata. Jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji znajdującą się w CEPR jest "Dom do Góry Nogami", cieszący się ogromną popularnością wśród turystów, którzy na własnej skórze mogą odczuć efekty zawirowań błędnika. Przejazd do Chmielna, które słynie z garncarstwa- zwiedzanie Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów warsztatu,gdzie prześledzić można proces powstawania glinianych naczyń, samemu sprawdzić się na kole garncarskim, a także nabyć pamiątkowy wyrób ceramiczny. Obiadokolacja. Nocleg. 3 dzień- śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzamy Kartuzy- kościół klasztorny - kolegiata Wniebowzięcia NMP z oryginalnym dachem w kształcie trumny. Kolegiata pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kartuzach to najlepiej zachowany kościół zakonu kartuzów na ziemiach polskich. Historia Żukowa nierozerwalnie związana jest z klasztorem norbertanek. Żukowski kościół poklasztorny jest najstarszym zabytkiem architektonicznym na Kaszubach, kryjącym wiele cennych dzieł sztuki z XIV- XVIII w. Żukowo nazywane jest Kolebką Haftu Kaszubskiego, którego charakterystyczne elementy widoczne są w herbie miasta( muzeum). Powrót do Łodzi w godzinach wieczornych. Cena 580 zł zawiera: transport autokarem opiekę pilota 2 noclegi 2 śniadania 2 obiadokolacje ubezpieczenie NNW i Turystyczny Fundusz Gwarancyjny Cena nie zawiera: biletów wstępu i przewodników ok.130 zł., płatne u pilota w autokarze.

Ofertodawca

Firma:  FKF TRAVEL
WWW:  strona www
Telefon:  509777799
E-mail:  biuro@fkftravel.plPowrót do działu InnePowrót do listy działów

Zgłoś problem z tą stroną »

Ogłoszenia praca turystyka, w turystyce
Mazury, dom 10-osobowy
Wynajem pokoji Arka Białodóra
Agroturystyka u Ani
Obóz żeglaarski dla dzieci i młodzieży w Niesulicach
Gościniec Pod Dębem Wilimy 5 11-300 Biskupiec
RELAKS z NATURĄ!
Wakacje z Jogą na Teneryfie 3-10 czerwiec 2023
Majówka z jęz. hiszpańskim na Teneryfie
Joga na Sri Lance z polską nauczycielką
APARTAMENTY RODZINNE
JAZDY KONNE DZIWNÓWEK WRZOSOWO
SARBINOWO nad morzem. Domki, Apartamenty
Apartamenty w Bułgarii
Zapraszamy Grupy zorganizowane do Gdańska
Obóz żeglaarski dla dzieci i młodzieży w Niesulicach
» Wypoczynek w Polsce
» Wypoczynek za granicą dojazd własny
» Wypoczynek za granicą autobusem
» Wypoczynek za granicą samolotem
» Wypoczynek za granicą inny
» Przewozy osobowe
» Turystyka biznesowa
» Oferta gastronomiczna
» Inne
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij