Internetowe Targi Turystyczne
Uwaga! Serwis nie bierze odpowiedzialności za treść ofert. Ewentualne naruszenia regulaminu serwisu prosimy zgłaszać Administratorowi po przez stronę Kontakt

Dolny Śląsk i Śląsk Opolski

Dział: Inne


Data wstawienia:  2020-06-22 11:57:46
Data ważności:  2020-07-29

DOLNY ŚLĄSK I ŚLĄSK OPOLSKI Paczków-Otmuchów-Nysa-Prudnik- Głogówek-Moszna-Krapkowice TERMIN:31.07-02.08.2020r. PROGRAM: 1 dzień- Wyjazd o 6.00.Przejazd do Paczkowa- miasto nazywane jest polskim Carcassonne ze względu na zachowane do dziś średniowieczne mury miejskie wraz z wieżami bramnymi. Zwiedzanie Kościoła św. Jana Ewangelisty z tzw. studnią tatarską oraz Muzeum Gazownictwa. Przejazd do Otmuchowa- miasto kwiatów i biskupów wrocławskich-zamek z zewnątrz, kościół parafialny pw. św. Mikołaja i Franciszka Ksawerego ze wspaniałymi wnętrzami, utrzymanymi w barwach kawy z mlekiem i wzbogacone o dzieła"śląskiego Rembrandta", Michaela Willmanna. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja. 2 dzień- śniadanie. Przejazd do Nysa - miasto które kiedyś przez kilkaset lat była stolicą Księstwa Biskupiego, a do dziś możemy podziwiać zachowany z tamtego okresu kościół św. Jakuba i św. Agnieszki, ratusz miejski czy dom Wagi Miejskiej. Ozdobą miasta jest barokowa fontanna Trytona wykuta ze śląskiego marmuru oraz piękna studnia z kunsztowną kutą kratą. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Następnie przejazd do Prudnika-najstarsza wieża zamka na Górnym Śląsku,spacer po mieście. Kolejny punkt programu to Głogówek -jedno z najstarszych miast Śląska Opolskiego, położone nad rzeką Osobłogą . Zwiedzanie Kościoła św. Franciszka z XIII w. - jednym z elementów jest postawiony w 1630 roku Domek Loretański, który jest wierną kopią domu świętej rodziny z Nazaretu , kolegiata św. Bartłomieja z XIV w oraz renesansowego zamku Oppersdorffów z XVI w. którym rezydował min. Jan Kazimierz ze swoją żoną Ludwiką Marią Gonzaga. Obiadokolacja. Nocleg. 3 dzień-śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Mosznej. Znajduje się tu jeden z najbardziej znanych zabytków ziemi opolskiej - "bajkowy" zamek rodu Tiele- Wincklerów z 99 wieżami, o którym krążą liczne legendy. Przejazd do Krapkowic-Zamek w Krapkowicach to budowla owiana tajemnicą. Nie wiadomo dokładnie kiedy i kto go wybudował. Najprawdopodobniej istniał już przed uzyskaniem przez Krapkowice praw miejskich w 1275 roku. Według legendy zamek wybudowali rycerze z zakonu templariuszy.( z zewnątrz, obecnie siedziba szkoły). Powrót do Łodzi w ok.20tej. Cena 530 zł zwiera: transport autokarem opiekę pilota 2 śniadania 2 obiadokolacje 2noclegi ubezpieczenie NNW i Turystyczny Fundusz Gwarancyjny Cena nie zawiera: biletów wstępu i przewodników lokalnych ok.80 zł płatne u pilota w autokarze.

Ofertodawca

Firma:  FKF TRAVEL
WWW:  strona www
Telefon:  509777799
E-mail:  biuro@fkftravel.plPowrót do działu InnePowrót do listy działów

Zgłoś problem z tą stroną »

ryba maślana
Szkolenia, eventy i konferencje w górach
wypoczynek ZAKOPANE
Noclegi w centrum Druskiennik (Litwa)
GRECJA APARTAMENTY NA WYSPIE KOS
wczasy w Grecji 2020 last minute
B.A.S. Villa Residence
Super okazja Wolne pokoje w Gorach Alpejskich
Kołobrzeg Apartamenty Bliżej Morza
STATEK PIRAT rejsy po Zatoce Gdańskiej z Sopotu
Hotel Grot*** W Malborku
Aachen w Niemczech
LAZUROWE WYBRZEŻE PORT GRIMAUD DOJAZD WŁASNY
GRECJA TOLO PELOPONEZ
Wynajem pięknych luksusowych domów w Chorwacji
11 LIPCA: ROWEREM WOKÓŁ J. CZORSZTYŃSKIEGO [bus z Krakowa]
» Wypoczynek w Polsce
» Wypoczynek za granicą dojazd własny
» Wypoczynek za granicą autobusem
» Wypoczynek za granicą samolotem
» Wypoczynek za granicą inny
» Przewozy osobowe
» Turystyka biznesowa
» Oferta gastronomiczna
» Inne
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij