Internetowe Targi Turystyczne
Uwaga! Serwis nie bierze odpowiedzialności za treść ofert. Ewentualne naruszenia regulaminu serwisu prosimy zgłaszać Administratorowi po przez stronę Kontakt

Wycieczka Szlakiem Smoka Mazowieckiego

Dział: Wypoczynek w Polsce


Data wstawienia:  2020-02-25 00:06:35
Data ważności:  2021-02-23

Wycieczka Szlakiem Smoka Mazowieckiego. Niewiele osób wie, że ponad 200 lat smok był symbolem Mazowsza w czasach, kiedy Mazowsze było oddzielnym państwem. Na nasz teren przeniósł ten symbol prawdopodobnie książę Magnus, który po śmierci swojego ojca Harolda musiał uciekać z kraju, który zagarnął Wilhelm Zdobywca. Tylko na Mazowszu w XÎ wieku i Anglii smok pochodzący z legend arturiańskich był postacią pozytywną. Książę Trojden postanowił więc używać tego symbolu w swojej pieczęci. Potem jeszcze książe Janusz I Starszy, kiedy jechał wspierać Władysława Jagiełłę pog Grunwald miał na swoich sztandarach dwa smoki i dwa orły. A współcześnie w herbach sześciu powiatów województwa mazowieckiego jest ten symbol. Mieszkańcy Małopolski może będą mieć nam za złe, że nie dosyć, że mamy stolicę, to jeszcze chcemy odebrać smoka. Niestety, nasz smok ma udokumentowany "rodowód", tzw. papiery , a wawelski pochodzi tylko z dobrej, małopolskiej umiejętności tworzenia marki. Uczestnicy wycieczki przebierają się w stroje księżniczek i książąt , losują kartki z imionami książąt i ich żon i tak bawiąc się poznają historię Mazowsza. Hepening -wycieczkę edukacyjną z udziałem pocztu książąt i księżniczek mazowieckich organizuje Biuro Podróży TERTUR, którego właścicielka znana jest jako Smoczyca Mazowiecka.

Ofertodawca

Firma:  Biuro Podróży TERTUR
WWW:  strona www
Telefon:  602245715
E-mail:  teresa_kacperska@o2.plPowrót do działu Wypoczynek w PolscePowrót do listy działów

Zgłoś problem z tą stroną »

ryba maślana
Domek letniskowy Jerutki
"Agro - Dom Wśród Lasów"
agroturystyka nad rzeką
Domki Letniskowe
HISZPANIA > THE APARTMENT FOR YOU zapraszamy.
Wczasy na Lesnej Polanie
PENSJONAT MIRANDA
Pokoje i Domki Ośrodek Wczasowy Groń Placówka
Blog o podróżowaniu i nie tylko
Pałac w Jabłonnie
Pole namiotowe - przy samej plaży - Łazy zapraszają
Wakacje w górach
Agroturystyka Wieliczka
Wakacje Rodzinne Hotel w Wieliczce przy Kopalni Soli
Włochy 2021
» Wypoczynek w Polsce
» Wypoczynek za granicą dojazd własny
» Wypoczynek za granicą autobusem
» Wypoczynek za granicą samolotem
» Wypoczynek za granicą inny
» Przewozy osobowe
» Turystyka biznesowa
» Oferta gastronomiczna
» Inne
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij