Internetowe Targi Turystyczne
Uwaga! Serwis nie bierze odpowiedzialności za treść ofert. Ewentualne naruszenia regulaminu serwisu prosimy zgłaszać Administratorowi po przez stronę Kontakt

Pielgrzymka Legnica-Poznań 29.08.2020 r.

Dział: Wypoczynek w Polsce


Data wstawienia:  2020-08-26 10:04:17
Data ważności:  2020-08-28

Zbiórka uczestników i wyjazd z miejscowości Bysław we wczesnych godzinach rannych. Przejazd do Legnicy. Nawiedzimy kościół pw. św. Jacka, w którym, 25 grudnia 2013 r, miał miejsce cud eucharystyczny, kiedy to na Hostii pojawiły się czerwone przebarwienia. Zakład Medycyny Sądowej stwierdził obecność fragmentów tkankowych mięśnia sercowego w badanej Hostii. Msza św. Obiad. Przejazd do Poznania. Udamy się w okolice rynku Starego Miasta. Nawiedzimy Sanktuarium Najświętszej Krwi Pana Jezusa, zwane Golgotą Poznania. Od wieków w Sanktuarium, w miejscu, w którym w 1399 roku odnotowano najstarszy w Polsce cud eucharystyczny, trwa modlitwa. Właśnie tutaj przybywają pielgrzymi z kraju i zagranicy, by uczcić to historyczne wydarzenie i zaczerpnąć ze studni wody, w której topiono trzy najświętsze Hostie. Następnie nawiedzimy Kościół klasztorny jezuitów pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i MB Pocieszenia, należący do najstarszych świątyń w mieście. W tym dawnym kościele dominikanów bierze początek poznańskie podanie "O trzech Hostiach". Z tego kościoła wykradziono święte Hostie. Kolejno udamy się do kościoła pw. Bożego Ciała, zbudowanego z inicjatywy króla Władysława Jagiełły na miejscu wyrzucenia trzech Hostii. W kościele zobaczymy polichromię przedstawiającą historię trzech Hostii oraz gotycką monstrancję ofiarowaną przez króla Władysława Jagiełłę. Na środku kościoła znajduje się studzienka przypominająca miejsce profanacji Hostii w piwnicy przy ul. Żydowskiej. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

Ofertodawca

Firma:  BTP FRATER
WWW:  strona www
Telefon:  512312686
E-mail:  kamila@frater.plPowrót do działu Wypoczynek w PolscePowrót do listy działów

Zgłoś problem z tą stroną »

ryba maślana
Wakacje lub pielgrzymka pod Wezuwiuszem
"DORIAN BUS" Transport
Rzym, Watykan i Monte Cassino
Włochy pielgrzymka 7 dni
Mazury, dom letniskowy nad jeziorem
Marina Jermak Wielkie Jeziora Drawskie
Przewodnik po Poznaniu i Gnieźnie Szlaku Piastowskim
Pielgrzymka do Grecji Śladami Św. Pawła
Kotlina Kłodzka 5 dni
Pielgrzymka Legnica-Poznań 29.08.2020 r.
MALTA FLEXI 7 DNI 3* BB
Nowe Domki Bursztynova 13 Łeba Nowęcin
Wycieczka do Grodna
Wycieczka na Wilczy Szaniec
Wycieczka Szlakiem Tatarskim
» Wypoczynek w Polsce
» Wypoczynek za granicą dojazd własny
» Wypoczynek za granicą autobusem
» Wypoczynek za granicą samolotem
» Wypoczynek za granicą inny
» Przewozy osobowe
» Turystyka biznesowa
» Oferta gastronomiczna
» Inne
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij